Tilastot

C1-poikien haastajasarja

Alkusarja

# Player Ga GP Go   A   P PM
7 Ojala John 8   7 + 8 = 15 2
27 Haverinen Mikael 8   8 + 4 = 12 2
35 Sorvari Johan 8   9 + 2 = 11 0
17 Tom Lahti 6   4 + 7 = 11 0
15 Strebelle Samuel 8   4 + 6 = 10 2
9 Knaapinen Anton 6   4 + 3 = 7 0
88 Laine Nico 8   3 + 0 = 3 0
10 Sevón Nico 8   0 + 3 = 3 6
  Snellman Oscar 2   0 + 3 = 3 0
5 Spitz Theodor 8   1 + 1 = 2 0
8 Henriksson Tomi 8   1 + 0 = 1 0
87 Junnilainen Leevi 6 3 0 + 1 = 1 0
21 Ahlfors Niklas 7 5 0 + 0 = 0 0
13 Forsman Jesper 6   0 + 0 = 0 0
33 Harju Tuomas 8   0 + 0 = 0 4
16 Koivusipilä Eeli 6   0 + 0 = 0 2

 

Ga= Games, GP= Games Played (goalies only), Go= Goals, A= Assists, P= Points, PM= Penalty Minutes

Harjoitusajat

Knights ladies eli naisten harrasteporukka kokoontuu perjantaisin Karjaan Yhteiskoulun uudessa salissa klo 17.00-18.00.

Otteluohjelma/ Matchprogram

C1-poikien otteluohjelma kaudella 2015-2016 / C1-pojkarnas matchprogram säsongen 2015-2016

Haastaja alkusarja / utmanargrundserien

Date Time Arena Home   Guest Score
03.10.2015 14:00 Myllypuro 5 FBC Raseborg MäNMKY  4-3 (2-1, 1-1, 1-1)
03.10.2015 17:00 Myllypuro 5 Blackbirds Valkoinen FBC Raseborg  8-5 (3-1, 1-2, 4-2)
18.10.2015 11:00 Tiger Sport 1 EIF FBC Raseborg  5-8
18.10.2015 14:00 Tiger Sport 1 FBC Raseborg SBS Sisu Red  6-5 
25.10.2015 11:00 Kauniaisten PH 1 FBC Raseborg VSS Green  1-8 (0-2, 0-3, 1-3)
25.10.2015 14:00 Kauniaisten PH 1 Tiikerit Warriors FBC Raseborg  3-5 (1-1, 2-2, 0-2)
07.11.2015 10:00 Påminne halli 1 GrIFK Black FBC Raseborg  2-8 (1-2, 0-3, 1-3)
07.11.2015 18:00 Påminne halli 1 FBC Raseborg Icehearts  4-7 (2-1, 2-2, 0-4

 

Haastajajatkosarja / utmanarfortsättningsserien

Date Time Arena Home   Guest Score
05.12.2015 11:00 Mäntsälän MT FBC Raseborg GrIFK Black  4-15
05.12.2015 14:00 Mäntsälän MT EIF FBC Raseborg 7-3 
19.12.2015 10:00 AC Ruskeasuo FBC Raseborg SBS Sisu Red 7-8 
19.12.2015 12:00 AC Ruskeasuo Blackbirds Valkoinen FBC Raseborg 2-3 
23.01.2016 11:00 Påminne halli 1 FBC Raseborg Tiikerit Warriors  
23.01.2016 13:00 Påminne halli 1 Icehearts FBC Raseborg  
14.02.2016 15:00 Esport Arena MäNMKY FBC Raseborg  
14.02.2016 17:00 Påminne halli 1 GrIFK Black FBC Raseborg  
05.03.2016 13:00 Campo Sportcenter SBS Sisu Red FBC Raseborg  
05.03.2016 15:00 Campo Sportcenter FBC Raseborg EIF  
13.03.2016 15:00 Tiger Sport Oy FBC Raseborg Blackbirds Valkoinen  
13.03.2016 17:00 Tiger Sport Oy Tiikerit Warriors FBC Raseborg  
09.04.2016 10:00 Påminne halli 1 FBC Raseborg Icehearts  
09.04.2016 17:00 Påminne halli 1 FBC Raseborg MäNMKY  

Storvreta Innebandycup 2015 (27.-29.12.2015)

27.12.2015 15:00 FBC Raseborg– KAIS Mora P00/01
27.12.2015 19:00 FBC Raseborg- Rotebro IS IBK
28.12.2015 09:00 BBK P00- FBC Raseborg

Harjoitusottelut / träningsmatcher

17.09.2015 17:00 FBC Raseborg– EIF (Påminne) 7-5
19.11.2015 16:30 FBC Raseborg- Fiskars (Påminne, peliaika 3x20min juokseva aika) 8-16 
25.11.2015 19:00 Kisla- FBC Raseborg (Masala) 7-2
01.12.2015 19:15 FBC Raseborg- Kisla (Sisu Arena) 6-5
10.12.2015 17:00 FBC Raseborg– EIF (Påminne) 4-10
16.12.2015 19:00 EIF- FBC Raseborg (Ekenäs bollhall) 6-5
21.12.2015 17:30 FBC Raseborg C1- FBC Raseborg D1 (Påminne, peliaika 4x15min juokseva aika) 15-8 (3-1, 2-2, 3-4, 7-1) 

 

 

 

Pelaajat

Maalivahdit

21  Ahlfors Niklas (D1-poika)
87 Junnilainen Leevi

Kenttäpelaajat

5  Spitz Theodor
7  Ojala John
8  Henriksson Tomi
9  Knaapinen Anton
10 Sevón Nico
13 Forsman Jesper
15 Strebelle Samuel
16 Koivusipilä Eeli
17 Lahti Tom
27 Haverinen Mikael
33 Harju Tuomas
35 Sorvari Johan
88 Laine Nico
Vilkman Emil (D1-poika)
Snellman Oscar

Joukkueenjohto

Malm Niklas, päävalmentaja
Vilkman Isto, valmentaja
Henriksson Hannu, valmentaja
Metsola Hannu, maalivahtivalmentaja
Vihlman Marko, joukkueenjohtaja

Pelaajat

Maalivahdit

35 Kangas Minna
99 Hindren Alexandra
   

 

Kenttäpelaajat

7 Lindholm Krista
8 Manninen Tilda
9 Sainio Rebekka
10 Fräntilä Jade
18 Hildén Linda
19 Dahlgren Emma
20 Leppäkorpi Tiia
24 Ekström Amanda
29 Finell Linda
44 Linden Alexandra
50 Wessman Emmi
64 Sandberg Jenny
  Lundström Hanna
   

 

Joukkueenjohto

Manninen Pekka, valmentaja
Vihlman Marko, joukkueenjohtaja

 

 

Sarjataulukko

Haastaja alkusarja

# Team G W D L GF   GA GD P
1. VSS Green 8 7 1 0 50 29 21 15
2. FBC Raseborg 8 5 0 3 41 41 0 10
3. EIF 8 4 1 3 47 41 6 9
4. Icehearts 8 3 2 3 30 32 -2 8
5. SBS Sisu Red 8 3 1 4 43 33 10 7
6. Blackbirds Valkoinen 8 3 1 4 48 52 -4 7
7. GrIFK Black 8 2 3 3 29 44 -15 7
8. MäNMKY 8 2 1 5 27 36 -9 5
9. Tiikerit Warriors 8 1 2 5 34 41 -7 4

Sarja päättynyt. VSS Green nousee aluejatkosarjaan, muut joukkueet haastajajatkosarjaan.


Haastajajatkosarja

Päivitetään kauden edetessä…