
Edustusjoukkue vierasotteluun Myllypuroon
Meidän edustusjoukkue matkustaa huomenna lauantaina Myllypuroon seuraavaan kakkosdivariotteluun VKTP:tä vastaan. Ottelu alkaa klo 14:00.
VAIKEASTI VOITETTAVA VKTP
Meidän tämän kauden kolme ensimmäistä ottelua eivät ole menneet aivan putkeen (3 tappiota) mutta huomenna olisi taas mahdollisuus kääntää kelkka kun tarjolla on 3 pistettä. VKTP on kuitenkin vaikeasti voitettava joukkue varsinkin kotikentällään ja ainakaan muutamaan vuoteen me ei olla Myllypurosta pisteitä haettu. Olisiko nyt aika ottaa kauden avausvoitto ja samalla murtaa ns. Myllypuron “kirous”? Huomenna pelipaikkana siis Myllypuron Arena Center ja reikäpallo pistetään keskipisteelle klo 14:00.
EDELLISET KOHTAAMISET
1.3.2019 FBC Raseborg- VKTP 4-3
23.11.2018 VKTP- FBC Raseborg 5-4
7.10.2018 VKTP- FBC Raseborg 7-4 (Suomen Cup)
17.2.2018 VKTP- FBC Raseborg 7-3
10.11.2018 FBC Raseborg- VKTP 7-5
23.9.2017 VKTP- FBC Raseborg 4-5 (Suomen Cup, ottelu pelattiin Vantaan Campo Sportissa)
VKTP PISTEPÖRSSIN KOLMEN KÄRKI
1. Aki Rautakiva 3 4+2=6
2. Joonas Ylikarjula 3 4+2=6
3. Janne Karttunen 3 2+3=5
KNIGHTS PISTEPÖRSSIN KOLMEN KÄRKI
Knightsin tehomies Teemu Tuovinen (Kuva: Ian Granström)
1. Teemu Tuovinen 3 2+4=6
2. Oskar Grönman 3 3+1=4
3. Roni Saarinen 3 2+2=4
SOLIDSPORTILTA STRIIMI
Tuttuun tapaan SolidSport lähetys tulossa joten voit seurata ottelua myös striimin kautta. Kotiotteluissa meillä on ollut teknisiä ongelmia netin kanssa mutta ainakin palautteen perusteella edellinen vieraspeli taisi onnistua.
ALUSTAVA KOKOONPANO
Aki Korkiakoski loukkasi polvensa viime ottelussa ja huilaa ainakin tämän ottelun, Magnus Vikmanilla on ongelmia selän kanssa ja Niklas Malm puolestaan on edelleen sivussa käsivammansa kanssa.
Teksti: Knights Media
Kuvat: Ian Granström (ottelukuvat) ja Knights Media (kokoonpano)